Hamburgery

 

Hamburgery
25 dag mielonego mięsa
masło
bułka
pieprz
sól
Dodatki: sałata, pomidor,
cebula, kiszonka,
Sosy: keczup, musztarda
Co to jest hamburger? W popularnym rozumieniu to buła, która dekoruje na-sze ubrania sałatą, kiszonką, keczupem, musztardą, majonezem, a gdzieś w tym wszystkim kryje się kawałek bliżej niezidentyfikowanego kotleta. Błąd! Klasyczny hamburger to przede wszystkim dobre mięso i choć nie stroni od dodatków, to smakuje o niebo lepiej niż to, co oferują nam fast-foody.
Prawdziwy hamburger powstaje z wysokiej jakości zmielonej wołowiny. Jak go przyrządzić? Proste, pod warunkiem, że mamy pod ręką dobrą wołowinę. Mię-so wyrabiamy tak jak na kotlety mielone, z tą różnicą, że nie dodajemy jajek, a jedynie masło. Wołowinę doprawiamy wyłącznie pieprzem. Z wyrobionej masy formujemy kotlety pożądanej wielkości, solimy w ostatniej chwili i kładziemy na rozgrzanym, posmarowanym oliwą ruszcie. Sól sprawi, że mięso puści sok, więc solenie w ostatniej chwili zapobiega nadmiernemu wysuszeniu mięsa na grillu.
Hamburgery wypiekamy po 5 minut z każdej strony. W tym samym czasie gril-lujemy bułeczki i szykujemy nasze ulubione dodatki. Gotowe mięso wkładamy w pieczywo, uzupełniamy sałatą, pomidorem, cebulką oraz polewamy keczupem lub musztardą. Najlepiej zrobić własne sosy, w czym z pewnością pomoże przedo-statni rozdział naszej książki. Dietetycy złapią się za głowę, ale hamburgery najle-piej smakują z colą!